Markízy a Pergoly

Potrebujete dôkladnejšie zatienenie, ale stále ešte chcete dobre vidieť von? A hodila by sa vám aj termoregulačná funkcia (v zime úspora energie, v lete zabránenie prehrievaniu)? Potom sú pre vás ideálne screenové rolety. Pomáhajú v domácnosti udržiavať komfortné teploty a navyše prepožičiavajú oknám moderný a elegantný vzhľad.

Hlavnou prednosťou vonkajších screenových roliet je ich čiastočná svetelná priepustnosť a variabilita. Tento typ roliet prináša tieň bez straty výhľadu do exteriéru, no zároveň sťažuje pohľad zvonku do interiérov a tak zachováva súkromie. Screen rolety vytvárajú v interiéri optimálne tepelné podmienky a sú vynikajúcim doplnkom konceptu pasívnych stavieb.


Markíza 

Pergolové markízy sú najmasívnejšie v našom sortimente. Sú vhodné na terasy, na vytvorenie tieniacej plochy pri vstupe domov, malé altánky alebo na väčšie stavby vyžadujúce pevnú konštrukciu pergolovej markízy.
Pergolové markízy sú vytvorené z pevnej hliníkovej konštrukcie odolnej voči korózii, vetru a dažďu. Konštrukcia pergolovej markízy zabezpečuje pevné ukotvenie a zároveň jej mohutnosť vytvára odolnosť voči počasiu.
V posledných rokoch čoraz viac ľudí si zvolí práve pergolové markízy na prekrytie terasy. Výhody pergoly ocenia nielen majitelia rodinných domov, ale aj majitelia hotelov a reštaurácii.

Pergola

Hliníkové pergoly a hliníkové altánky sú veľmi obľúbené a dodávajú moderný štýl Vašej záhrade či terase.Pevná konštrukcia montovaná z hliníkových profilov vytvára stabilné prostredie odolné voči poveternostným podmienkam.
Ku hliníkovému altánku je možné pridať aj vlastný odkvapový systém, ktorý dokonale odvedie vlhkosť a vodu zo strechy altánku do odpadových vôd. Riešenie je vhodné pre celoročne plánované hliníkové konštrukcie altánkov.
Hliníkové altánky je možné vytvoriť aj ako samostatné konštrukcie. Môžete tak vytvoriť moderný prístrešok na záhrade alebo pri dome.

Zasklenie a priesvitné plachty

Čoraz častejšie sa stretávame s posedením na záhradách. Vyrastajú nám záhradné, drevené a hliníkové altánky a pergoly, ktoré sú vystavené vonkajším poveternostným pomerom. S vyrastajúcimi altánkami a pergolami na záhradách vznikajú aj nároky na ich ochranu.